top of page

VEKTÖR TEKNOLOJİ

2005 yılında makineler arası iletişim, araç takip ve filo yönetim alanlarında en ileri teknoloji ve sistemleri Türkiye koşullarına uyarlayarak hizmet vermek için kuruldu.

 

Araç konusundaki uzmanlığını derinleştirerek 2009 yılında Türkiye’de ilk olarak araç üreticilerine araç takip ve filo yönetim sistemi konusunda altyapı sağlamıştır.

FIAT, Renault, MAN, Temsa, Porsche Holding gibi dünya markalarının bu alanda alt yapı sağlayıcısı olarak seçilmiş, bu sayede hizmetlerinin Türkiye ve yurtdışında on binlerce araca yaygınlaşmasını sağlamıştır.

 

Tüm teknolojisini kendi bünyesindeki uzman mühendis kadrosu ile geliştiren Vektör, deneyimli operasyon ekibi ile müşterilerine yeni nesil hizmetleri tüm Türkiye’ye yayılmış satış ve teknik destek kadrosu ve iş ortakları ile kesintisiz ve müşteri odaklı olarak sunmaktadır.

 

Vektör düzenli olarak yer aldığı Tübitak ve Avrupa Birliği ARGE projeleri ile Türkiye’nin bu konudaki teknoloji birikimini arttırmasına, ve uluslararası alan- da rekabet etmesine destek olmaktadır.

Makineler arası iletişim, araç takip ve filo yönetim sistemleri alanlarında Telekom operatörleri ve sistem entegratörleri ile yaptığı iş ortaklıkları sayesinde müşterilerinin en doğru sistemlere en kolay ödeme koşulları ile ulaşmasına yardımcı olmaktadır.


Binlerce müşterisinin on binlerce aracına kaliteli ve güvenli hizmet sunarken, aynı zamanda hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmak amacıyla iş süreçlerini Türk-AK tarafından ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) ve ISO 27001 (Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) ile belgelendirmiştir.

  • Standart Cihaz; Aracın konumu, hızı gibi genel bilgileri yanından cihaz içerisinde bulunan,

    • G sensörü ile aracın ani hızlanma, ani yavaşlama, ani sağ ve sol dönüşleri hakkında bilgi verebilir,

    • G sensörü ile aracın kullanımına ait sürücü puanlaması yapılmaktadır,

    • Batarya modülü ile cihazın araçtan çıkartılması, akü seviyesinin azalması gibi durumlarda bilgi verebilir,

    • Dahili hafıza modülü ile operatör çekimi olmadığı noktalarda aracın hareketleri cihaz hafızasına kayıt edilir ve operatör ile ilk buluştuğu zaman kayıt yapılan tüm verileri sisteme aktarılır,

  • Sensörlü Cihaz; Standart cihaz özelliklerine ilave olarak, sürücü kart tanımlamaları, Frigolu araçlarınız için ısı, kaput ve depo kapağı için ek sensörler takabilmekteyiz.

bottom of page